Rada Programowa2020-01-27T09:30:04+02:00

Rada programowa

Central European Healthcare

Dr Michael Czekajlo

CO-CHAIRMAN OF AFI USA

Dr Michael Czekajlo

Dyrektor medyczny Center of Medical Simulation and Healthcare Innovation Hunter Holmes McGuire VA Medical Center.  W 1997 roku pomagał w opracowaniu krajowego programu First Responder, a następnie pierwszego Centrum szkoleniowe American Heart Association.  Kierował projektami dla Polski otrzymując 65 mln euro z UE na opracowanie pierwszej sieć symulacji krajowej opieki zdrowotnej w Europie.  Od 2014 roku jest zaangażowany w PLUS-IP  podpisany pomiędzy Departamentem Stanu USA a polskim rządem. Program został przemianowany na Innovation UP (USA-Polska). W 2017 r. Dr Czekajlo był jednym z twórców Alliance for Innovation Foundation.

Paweł Przewięźlikowski

PREZES ZARZĄDU Ryvu Therapeutics S.A.

Paweł Przewięźlikowski

Paweł Przewięźlikowski jest współzałożycielem i największym akcjonariuszem oraz Prezesem Zarządu firmy biotechnologicznej Ryvu Therapeutics S.A. W spółce odpowiedzialny jest za zarządzanie strategiczne oraz rozwój biznesowy i korporacyjny. Pełni również funkcje zarządcze w spółkach grupy kapitałowej Selvita. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie zdobył dyplom mgr inż. informatyki, oraz studiów MBA na Teesside University i Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, nagrodą EY Przedsiębiorca Roku.

Marcin Hańczaruk

CO-CHAIRMAN OF AFI POLAND

Marcin Hańczaruk

Ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku w 1997 roku. Ma prawie 20-letnie doświadczenie w adaptacji biznesu do zmieniającego się środowiska. Prowadził zróżnicowane zespoły funkcjonalne i całe oddziały w wiodących międzynarodowych firmach: Bristol-Myers Squibb (USA); Schering Plough (USA); Ferring (Szwajcaria), Amgen (USA).W ostatnich latach pełnił również funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Polskiej Izby Farmaceutycznej i Członka Zarządu lokalnej EFPIA. Pełni funkcję członka zarządu Think Tank Healthcare, eksperta ds. Innowacji – Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz partnera wykonawczego w Acceptance Ltd.

Dr Mieczysław Mazurek

3M Company Research Center, St.Paul, MN, USA

Dr Mieczysław Mazurek

Dr Mieczysław Mazurek z zawodu jest chemikiem ze specjalnością polimerów (silikony). Studia magisterskie zrobił na Politechnice Łódzkiej, doktorat w PAN. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy naukowej w Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN w Łodzi i staż podoktorski na Uniwersytecie Strathclyde w Glasgow. Przez krótki czas pracował na Uniwersytecie Arizona w Tucson. Od 25 lat pracuje w dziale naukowo–badawczym firmy 3M w Minnesocie, obecnie na najwyższym stanowisku w pionie naukowym – Corporate Scientist. Jest też wśród członków Carlton Society, towarzystwa grupującego pracowników najważniejszych dla firmy.

Prof. Dr hab. n. med. Radzisław Kordek

Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Prof. Dr hab. n. med. Radzisław Kordek

Od 1998 roku jest kierownikiem Zakładu Patologii Katedry Onkologii, a od 2002 roku – kierownikiem Katedry Onkologii Akademii Medycznej w Łodzi.  Od 2004 roku jest członkiem Senatu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2016 roku wygrał wybory na stanowisko rektora. Dorobek naukowy prof. Kordka, koncentruje się przede wszystkim wokół trzech zagadnień: biologii i diagnostyki nowotworów oraz neuropatologii.  W latach 1999–2002 przewodniczył Łódzkiemu Oddziałowi Polskiego Towarzystwa Onkologicznego. W 2002 roku został członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Patologów, a od 2004 roku jest jego wiceprezesem.

Prof. Tadeusz Pietrucha

Przewodniczący Rady Nadzorczej w Bio-Tech Group

Prof. Tadeusz Pietrucha

Przewodniczący Rady Nadzorczej w Bio-Tech Group, założyciel Bio-Tech Consulting (1996). Profesor i kierownik Katedry Biotechnologii Medycznej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Tadeusz ukończył studia magisterskie z biologii molekularnej na Uniwersytecie Łódzkim. Studiował także filozofię na tym uniwersytecie.

Dr Łukasz Puślecki

Doktor nauk ekonomicznych, pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Dr Łukasz Puślecki

Doktor nauk ekonomicznych, pracownik Katedry Zarządzania Międzynarodowego na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Prezes zarządu filii AIB na Europę Środkowo-Wschodnią (AIB-CEE), partner zarządzający ds. rozwoju Centrum Biznesu Międzynarodowego Spółki Celowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Sp. z.o.o., oraz dyrektor programu wspólnego dyplomu w zakresie biznesu międzynarodowego i zarządzania  z Nottingham Trent University, Nottingham Business School (UK). Ekspert Instytutu Wiedzy i Innowacji w Warszawie.

Dr n. med. Bartłomiej Grobelski

Dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii

Dr n. med. Bartłomiej Grobelski

Dyrektor Generalny Komisji Własności Intelektualnej oraz Dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Prezes Stowarzyszenia Polskich Uczelni Wyższych. Kierownik kompleksu laboratoriów in vivo i in vitro. Lider wielu projektów badawczo-rozwojowych sektora opieki zdrowotnej. Mentor wielu, dynamicznie rozwijających się start-upów. Ekspert na licznych konferencjach i szkoleniach z zakresu ochrony własności intelektualnej i transferu technologii.

Tomasz Zieliński

Prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych - Pracodawców

Tomasz Zieliński

Lekarz, specjalista medycyny rodzinnej, ukończył studia podyplomowe na UMCS w Lublinie Wydział Prawa i Administracji. Wiceprezes Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie”. Prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych – Pracodawców. Od 2005 koordynuje wdrożenie programu informatyzacji przychodni należących do LZLR-P. Inicjator i koordynator systemu elektronicznej wymiany danych pomiędzy lekarzami a laboratoriami i pracowniami diagnostyki obrazowej.

Prof. Dr hab. Andrzej Ruciński

Emerytowany profesor Wydziału Elektrycznego i Inżynierii Komputerowej, University of New Hampshire USA

Prof. Dr hab. Andrzej Ruciński

Wizjoner systemu stosujący przełomowe technologie dla ekosystemów cyfrowych. ACM Distinguished Speaker, Association of Computing Machinery; Ambasador International Society of Service Innovation Professionals, USA; Ambasador Ambasadorów Kongresu Polskiego, Polska; Ekspert Komisji Europejskiej: „Umiejętności w zakresie zaawansowanych technologii dla przemysłu, Unia Europejska; Emerytowany Profesor Wydziału Elektrycznego i Inżynierii Komputerowej, University of New Hampshire; Emerytowany Profesor Instytutu Badań o Ziemi, Oceanie i Kosmosie, Space Science Center, University of New Hampshire; Członek eCollaborative Ventures (eCV) Collaboratory, USA.

Prof. Dr hab. inż. Mirosław Miller

Profesor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Specjalista w zakresie materiałów zaawansowanych i nanotechnologii.

Prof. Dr hab. inż. Mirosław Miller

Profesor Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, Dyrektor Międzynarodowego Laboratorium Silnych Pól Magnetycznych PAN, stypendysta Fundacji Humboldta w Forschungszentrum Julich oraz Fundacji Welcha na uniwersytecie Texas A&M, członek Rady Naukowej European Society of Thin Films (EFDS). Inicjator i koordynator Dolnośląskiego Centrum Zaawansowanych Technologii, współtwórca i pierwszy Prezes Zarządu spółki Wrocławskie Centrum Badań EIT+/Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii. Współzałożyciel i mentor licznych spółek technologicznych start-up.

Dr hab. Pieter Stepaniak

Dyrektor Szpitala Catharina w Eindhoven w Holandii. Międzynarodowy konsultant szpitalny w zakresie zarządzania wydajnością sal operacyjnych.

Dr hab. Pieter Stepaniak

Dr hab. Pieter Stepaniak jest dyrektorem sal operacyjnych w szpitalu Catharina w Eindhoven w Holandii. Uznany międzynarodowy konsultant szpitalny. W swojej pracy koncentruje się na ulepszaniu systemów pracy szpitali, co zapewnia wydajne, terminowe i bezpieczne środowisko dla specjalistów i pacjentów. Aby skutecznie poprawić rentowność szpitali, używa narzędzi matematycznych, statystycznych i zarządczych. Studiował ekonometrię i jest doktorem Uniwersytetu Erasmusa w Rotterdamie w Holandii. Otrzymał również habilitację na Uniwersytecie Warszawskim. Prywatnie pilot komercyjny.

dr hab. Tomasz Czapla, prof. UŁ

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

dr hab. Tomasz Czapla, prof. UŁ

dr hab. Tomasz Czapla, prof. UŁ , jest wykładowcą z ponad 20 letnim doświadczeniem. Był kierownikiem i współrealizatorem szeregu projektów opracowanych na rzecz praktyki gospodarczej, m. in. opracowanie strategii i doskonalenia organizacji, wdrażania profili kompetencyjnych oraz narzędzi wykorzystujących profile kompetencyjne w kierowaniu ludźmi. Zrealizował także szereg szkoleń dla pracowników i kadry menedżerskiej wielu polskich firm i polskich oddziałów firm zagranicznych. Aktualnie pracuje jako profesor uczelni na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Jest członkiem Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk.

Dr Dominika Kaczorowska- Spychalska

Dyrektor Centrum Mikser Inteligentnych Technologii CMIT UŁ

Dr Dominika Kaczorowska- Spychalska

dr Dominika Kaczorowska – Spychalska jest Dyrektorem Centrum Mikser Inteligentnych Technologii CMIT na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Pełni rolę eksperta uczelni w zakresie technologii cyfrowych i ich implikacji w biznesie. Pasjonuje ją wpływ, w szczególności sztucznej inteligencji i Internetu Rzeczy, na zachowania człowieka (Homo Cyber versus Homo Roboticus) oraz zakres i charakter interakcji między nim a technologią
(Human-to-Machine, Machine-to-Human), w tym problematyka Digital Ethics. Była w grupie ekspertów zewnętrznych Ministerstwa Cyfryzacji zaangażowanych w prace nad przygotowaniem „Założeń do strategii AI w Polsce”.

Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich. Korzystająć z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką RODO POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda